PDA

View Full Version : Durham LPJS



Cymru Fach
-7th May 2006, 09:39
Any results from this event?

CF

Caithdein
-9th May 2006, 19:26
Ok I have the results for this competition, unfortunately they are in html format and i dont have any webspace to upload them to.

Ive copied the details into two word files - one girls results and one boys results, both under 100kb in size.

When I try to upload them as an attachment i get told I have exceeded the forum quota by 15mb!!

I dont have any other attachments uploaded at all - so anybody wanting the results - any ideas??

wix
-9th May 2006, 21:27
Why not save as three or four files e.g. U11 B & G, U13 B & G etc. That should halve the file size.:)

gbm
-9th May 2006, 21:31
Try PMing Wingnut or Kingkenny for help.

27ab1c
-10th May 2006, 08:51
Ok I have the results for this competition, unfortunately they are in html format and i dont have any webspace to upload them to.

Ive copied the details into two word files - one girls results and one boys results, both under 100kb in size.

When I try to upload them as an attachment i get told I have exceeded the forum quota by 15mb!!

I dont have any other attachments uploaded at all - so anybody wanting the results - any ideas??


If they are on a Word document, do a 'save as' in text-only format, then copy and paste the text from the new text-only documents directly on to a forum post

Caithdein
-10th May 2006, 20:18
Well after much playing around and some swearing I managed to get rid of the silly boxes engarde sets the results in on html format

( I tried saving as text it killed the formatting, I'm also aware I could have found a website uploaded the html docs and linked to them - but I thought that was going to be too much effort - more fool me I've spent far longer making them plain text....ah well)

anyway - heres the results - sorry for the shoddy formatting but im fairly lazy (as you may have noticed)

Girld results

Under 11s Girls Sabre
Rg Nom Prénom Nation Club
1 EVANS Jasmine TAUNTON DENE BLADES
2 NOREJKO Teresa LLANDOVERY COLLEGE

Under 13s Girls Sabre
Rg Nom Prénom Nation Club
1 BRADLEY Eucalypta CAMDEN

Under 15s Girls Sabre
Rg Nom Prénom Nation Club
1 REID Emma LASZLO'S
2 ROY Chloe LASZLO'S
3 WAKEFIELD Charlotte AXHOLME
3 WILLOWS Sian LEICESTER FENCING CLUB

Under 11s Girls Epée
Rg Nom Prénom Nation Club
1 NOREJKO Teresa LLANDOVERY
2 BRADLEY Hayley LASZLO'S

Under 13s Girls Epée
Rg Nom Prénom Nation Club
1 CHANG Caitlin HARROGATE
2 RICHARDSON Lauren LASZLO'S
3 BEAGRIE Rosemary HARROGATE
3 DAVID Lily HARROGATE
5 MILLER Shannon BOLTON
6 SMYTH Gabriella NORTHUMBRIA
7 BERNSTEIN Katie ARNOLD SCHOOL
8 SALMON Lucinda ARNOLD SCHOOL

Under 15s Girls Epée
Rg Nom Prénom Nation Club
1 BYATT Emma EDINBURGH
2 VAREY Helena Claire BOLTON
3 O'NEILL Joelle HARROGATE
3 SMYTH Natalie NORTHUMBRIA
5 DUFFUS Amy WALLACE FC
6 TOOGOOD Emma LASZLO'S
7 RICHARDSON Holly LASZLO'S
8 GIBSON Camilla HARROGATE
9 BONNINGTON Ana LASZLO'S


Boys results

Under 11s Boys Sabre
Rg Nom Prénom Nation Club
1 ROGERSON Noah TRURO
2 MCPHERSON Robert TRURO
3 DUGGAN Matthew CRESSY
3 WEBB William LASZLO'S
5 LAWRENCE Grant BEDFORD
6 JEFFERSON Matthew LASZLO'S

Under 13s Boys Sabre
Rg Nom Prénom Nation Club
1 AIYENURO Soji CAMDEN
2 RAMSAY Waldo CAMDEN
3 HARRISON Daniel LASZLO'S
3 SCOTT Stuart LASZLO'S
5 WILLIAMS Griff LLANDOVERY COLLEGE
6 LAWRENCE Chris BEDFORD
7 SABHARWAL Nicolas CAMDEN
8 VEITCH Robert STOCKPORT SWORD
9 CONNOLLY Alexander ARNOLD SCHOOL
10 HUMPHRIES Alasdair ARNOLD SCHOOL
11 HURREN Thomas LASZLO'S

Under 15s Boys Sabre
Rg Nom Prénom Nation Club
1 MITCHELL Jack LASZLO'S
2 JONES Mitchell LASZLO'S
3 BROWN Ryan LASZLO'S
3 D'AGOSTINO Matthew EDINBURGH FENCING CLUB
5 URWIN Christopher LASZLO'S
6 MADDICK Tom LASZLO'S
7 SCOTT Alasdair LASZLO'S

Under 17s Boys Sabre
Rg Nom Prénom Nation Club
1 GLEADALL James SHEFFIELD BUCCANEERS
2 TOMLINSON Matthew LASZLO'S


Under 11s Boys Epée
Rg Nom Prénom Nation Club
1 DUGGAN Matthew CRESSY
2 CHANG Jordan HARROGATE

Under 13s Boys Epée
Rg Nom Prénom Nation Club
1 JENNINGS Patrick BOLTON
2 ALBERT Jamie HARROGATE
3 EDWARDS Adam HARROGATE
3 LORYMAN James SKIPTON
5 CLEAVER-ROSS Tobias ARNOLD SCHOOL
6 TOOP Liam HARROGATE
7 CARD Alexander ARNOLD SCHOOL
8 MORTIMER Benjamin ARNOLD SCHOOL
9 BYRNES Thomas ARNOLD SCHOOL
10 WILSON James ARNOLD SCHOOL

Under 15s Boys Epée
Rg Nom Prénom Nation Club
1 MAY Jonathan HAVERSTOCK
2 BEAGRIE Chris HARROGATE
3 HENDERSON Matthew WASHINGTON
3 JOHNSTON Josh PERTHSHIRE
5 ROPER Mark BLACKPOOL
6 WINTER Andrew WEST FIFE
7 LING Max RGS
8 HEARING Thomas NORTHUMBRIA
9 STOKER Mark LASZLO'S



here we go - fingers crossed this is readable.....

Glue Boy
-11th May 2006, 15:40
Well done Robert and Noah in the Under 11 MS

Go Truro!