Results 1 to 2 of 2

Thread: Cambridegshire Youth & Veterans Epee Championships on Saturday

  1. #1
    Chris Howser cesh_fencing's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    East Northamptonshire - Yarwell
    Posts
    5,183

    Default Cambridegshire Youth & Veterans Epee Championships on Saturday

    We have 40 entries in the Cambridgeshire Youth and a dozen or so in the Veterans event on Saturday (both events in the afternoon).

    If you live or go to school in Cambridgeshire or fence at a Cambridgeshire club, you are eligible to attend.

    There are still a few spaces in some age-groups of the Youth event and any Cambs Veterans are welcome to attend as we have lots of space in that.

    Details and forms at www.eliteepee.com and if you are thinking of coming email us at eliteepeeevents@hotmail.co.uk.
    Oundle, Peterborough & Stamford Fencing

  2. #2
    Chris Howser cesh_fencing's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    East Northamptonshire - Yarwell
    Posts
    5,183

    Default

    Results

    Under 6 Girls
    Place Name Club(s)
    1 Howser, Alexa OPS Epee Club

    Under 8 Girls
    Place Name Club(s)
    1 Howser, Isabella OPS Epee Club

    Under 10 Girls
    Place Name Club(s)
    1 Pearson, Arwa OPS Epee Club
    2 Thorold, Freya OPS Epee Club
    3 Erickson, Sofia Yarwell Musketeers

    Under 12 Girls
    Place Name Club(s)
    1 Haynes, Bronwyn Kings Peterborough
    2 Bell, Rosie Kings Peterborough
    3T Thorold, Cydney OPS Epee Club
    3T Gourlay, Grace Oundle Primary School
    5 Barrett, Sofia Oundle Primary School

    Under 14 Girls
    Place Name Club(s)
    1 Pearson, Heila PWS
    2 Reeves-Turner, Daisy Peterborough School
    3T Stephens-Dunn, Freya Kings Peterborough
    3T Kelly, Rachel Peterborough School
    5 Nightingale, Molly Kings Peterborough
    DNF Tinsley, Eleanor PWS

    Under 8 Boys
    Place Name Club(s)
    1 Carey-Evans, Ruben OPS Epee Club
    2 Rudra, Projjol Peterborough School

    Under 10 Boys
    Place Name Club(s)
    1 Cookson, Joseph Oundle Primary School
    2 Simmonds, Alex Yarwell Musketeers
    3T Letts, Bradley Yarwell Musketeers
    3T Le Hair, Etienne Oundle Primary School
    5 Ball, Thomas Oundle Primary School

    Under 12 Boys
    Place Name Club(s)
    1 Tinsley, Toby PWS
    2 Cookson, James PWS
    3T Stegeman, Oliver OPS Epee Club
    3T Meadows, Benjamin Peterborough School
    5 Story, Morten Yarwell Musketeers
    6 Shaffer, Hayden Yarwell Musketeers
    7 Le Hair, Emile Oundle Primary School
    8 Waller, Joel Oundle Primary School
    9 McMullon, Thomas Kings Peterborough
    10 Lemmon, Edward Oundle Primary School
    11 Alexander, Oliver Oundle Primary School

    Under 14 Boys
    Place Name Club(s)
    1 Ferguson, William OPS Epee Club
    2 Wild, Reuben Peterborough School
    3T Noble, Finn OPS Epee Club
    3T Kidd, Jasper OPS Epee Club
    5 Dew, Toby OPS Epee Club

    Under 16 Boys
    Place Name Club(s)
    1 Wilson, Jacob OPS Epee Club

    Under 18 Boys
    Place Name Club(s)
    1 Hart, Ben Kings Peterborough
    3 Hall, Simon OPS Epee Club

    Veteran Ladies
    Place Name Club(s)
    1 Brown, Silvia Huntingdon Fencing Club
    2 Sapetschnig, Alexandra Cambridge Fencing Club
    3T Ashman, Carol Cambridge Fencing Club
    3T Williams, Helen Cambridge Fencing Club

    Veteran Men
    Place Name Club(s)
    1 Howser, Chris OPS Epee Club
    2 Stephen-Smith, Fraser OPS Epee Club
    3T Prime, John Cambridge Fencing Club
    3T Domek, Stephen Haverstock
    5 Bissell, Tim Huntingdon Fencing Club
    6 Brown, Andrew Huntingdon
    7 Noble, Rob OPS Epee Club
    8 Ferguson, Andrew OPS Epee Club
    Oundle, Peterborough & Stamford Fencing

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •